Strony internetowe różnią się w zależności od celu wykonania, poziomu funkcjonalności, utrzymania technicznego i designu. Dziś po lupę weźmiemy CMS Joomla i sprawdzimy wydatki, jakie możesz ponieść w związku z tworzeniem strony.

Koszty wykonania witryny w Joomla

Na koszty strony internetowej w Joomla składa się wiele czynników, dlatego warto dokładnie przeanalizować potrzeby, by móc określić podstawowe funkcjonalności i przeznaczenie strony.

Koncepcja strony

Ustalenie, co ma znajdować się na stronie w postaci specyfikacji, podstawowa konfiguracja Joomla i zbudowanie struktury strony to kilkanaście godzin pracy programistów. Ceny będą różnić się w zależności od tego, czy zdecydowaliśmy się na pracę freelancera czy agencji digitalowej.

Szablon

Jaka jest cena szablonu Joomla? Domyślnie zainstalowany szablon nie generuje żadnego kosztu, jeśli jednak te nie spełniają twoich oczekiwań możesz samodzielnie wykonać szablon w kodzie lub w programie graficznym. Jeśli nie posiadasz takich umiejętności kupno szablonu lub subskrypcji to kilkaset złotych, zależnie od wariantu i dostosowania go do witryny.

Hosting

Zależnie od wyboru serwera, musisz liczyć się z kosztami hostingu. Jeśli nie posiadasz dużego budżetu, wystarczy Ci najtańsza opcja współdzielonego serwera.

Utrzymanie strony

Ten aspekt często jest pomijany w trakcie kosztorysów, a to spory błąd. Koszty utrzymania jak np. nowe grafiki, aktualizacje itp. wymagają poniesienia dodatkowych kosztów programistów lub grafików. Jeśli jednak wolisz samemu zająć się prowadzeniem strony, wtedy oczywiście koszt ulega pomniejszeniu.

Cennik stron Joomla

Powyższe elementy to tylko niektóre składowe, które mogą składać się na koszty strony w Joomli. Oficjalna strona CMS-a informuje, że wykonanie niewielkiej witryny powinno zająć kwalifikowanemu programiście od 50 do 100 godzin. Tu należy wspomnieć, że godzinowa praca programisty różni się w wielu miejscach. Nie ma dokładnych widełek ani też cennika stron Joomla, dlatego warto zebrać własne wymagania co do witryny i zgłosić się do wykonawcy po konkretną ofertę.

Dodaj komentarz

One Response