Twoja strona internetowa to centrum Twojego marketingu. Bez wątpienia, SEO jest bardzo ważnym elementem każdej firmy prowadzącej działalność, nie tylko online. Pierwszym krokiem do zapewnienia sobie widoczności w wynikach wyszukiwania jest odpowiedni CMS, dlatego dziś trochę więcej o pozycjonowaniu w Drupalu i modułach, na które warto zwrócić uwagę.

Czy SEO jest naprawdę ważne?

SEO może mieć taki sam wpływ na sukces Twojej organizacji, jak każda inna strategia budowania biznesu. Będzie to wymagało od Ciebie myślenia o swojej firmie na najbardziej podstawowym poziomie i próbie wyróżnienia się na tle konkurencji. Najlepiej byłoby, gdyby myślenie o samym SEO rozpoczynało się jeszcze przed zbudowaniem witryny i sformułowaniem strategii dotyczącej treści. W przypadku ustalonej pozycji wymaga się gotowości do przebudowy i przeglądu na bieżąco. Na szczęście Drupal to elastyczna platforma, która zdecydowanie współpracuje z użytkownikiem w tej kwestii.

Pozycjonowanie Drupal – od czego zacząć?

Ze względu na fakt, że Drupal został od podstaw zbudowany z elastycznością niezbędną do optymalizacji fragmentów kodu dla wyszukiwarek, jest preferowanym system CMS. Jak więc podejść do pozycjonowania i od czego rozpocząć?

Sprawdź moduł SEO Checklist

Absolutnie pierwszą rzeczą, jaką warto wykonać, jest pobranie modułu Drupal SEO Checklist. Podążając za modułem, możesz wdrożyć najlepsze moduły i zadania, które są niezbędne do optymalizacji Twojej witryny, a dzięki pełnej liście najlepszych praktyk, pozycjonowanie Drupal na stronie jest bezproblemowe. Zadania modułu są podzielone według potrzeb funkcjonalnych, takich jak tagi tytułów, ścieżki, treść czy inne. Moduł listy kontrolnej SEO informuje co należy zrobić, ale nie mówi jak to zrobić, o czym warto pamiętać.

Przejdź do podstaw SEO

Kolejnym krokiem są dość ogólne punkty SEO, o których warto pamiętać, niezależnie od okoliczności.

  • Zawartość – prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem witryny jest jej zawartość, bo to właśnie treść mówi odwiedzającym, co możesz im zaoferować. Odpowiednio wartościowe i jakościowe treści podniosą pozycję strony nie tylko w oczach odbiorcy, ale i w indeksach wyszukiwarek.
  • Szybkość witryny – im wyższa jest prędkość wczytywania się strony, tym lepszy będzie jej ranking w wyszukiwarkach. Po prostu, jeśli witryna ma dobrą treść, ale jest powolna, nie działasz na jej korzyść.
  • Linki zwrotne – staraj się zdobywać przydatne i trafne linki zwrotne z dobrej jakości witryn o wysokim autorytecie domeny i zobacz, jak rozwijają się rankingi witryny w wyszukiwarkach.

Wbudowane funkcje SEO Drupala

Teraz możemy w pełni skupić się na Drupalu i jego niestandardowe rozwiązania, a mianowicie modułach, które pozwolą na maksymalizację swoich działań w obszarze SEO.

  • Pathauto – to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń generujących przyjazne dla wyszukiwarek adresy URL poprzez konwertowanie skomplikowanych adresów na czystsze i bardziej czytelne.
  • XML Sitemap – mapa witryny ma bardzo duży wpływ na SEO, dlatego tak ważne jest posiadanie przejrzystej i prawidłowej mapy XML strony. Moduł XML Sitemap tworzy mapę witryny XML, zawierającą specjalnie sformatowane podsumowanie każdego elementu treści w witrynie, które można przesłać do wyszukiwarek.
  • Redirect – dzięki Redirect możliwe jest przekierowanie starych i nieaktualnych adresów URL na nowe. Ta wtyczka jest niezwykle pomocna w minimalizowaniu wszelkich nieprawidłowych adresów, które mogą niekorzystanie wpłynąć na Twój ranking SEO.
  • Metatag – moduł Metatag umożliwia automatyczne dostarczanie tagów tytułu i ustrukturyzowanych metadanych do każdej strony Twojej witryny. Ten moduł umieszcza tag tytułu HTML, jak i tag meta w nagłówku strony internetowej, co nie tylko pomaga w pozycjonowaniu, ale skraca kod i pozwala na szybsze wczytywanie stron www.

SEO to ciągły proces i warto na bieżąco aktualizować wiedzę na jego temat, aby optymalizować procesy na swojej stronie. Mamy nadzieję, że ten artykuł choć trochę sprawił, że pozycjonowanie w Drupalu będzie łatwiejsze. Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej usługi pozycjonowania, skorzystaj z oferty Smartbuzz: https://smartbuzz.pl/pozycjonowanie-drupal

Dodaj komentarz