Szeroki wachlarz możliwości Drupala sprawia, że jest jednym z najbardziej uniwersalnych CMS-ów na rynku. To nie tylko świetny wybór dla dużych portali informacyjnych czy sklepów internetowych, ale też stron uniwersyteckich i instytucji edukacyjnych. Co sprawia, że Drupal to najlepsza opcja dla witryn tego typu?

Wymagania systemu CMS na stronach szkolnictwa

Witryny szkolnictwa, charakteryzują się kilkoma kluczowymi czynnikami, o których należy pamiętać. Podstawowym wymogiem co do CMS-a takich stron jest wielojęzyczność, ponieważ często użytkownikami witryn są obcokrajowcy, którzy chętniej przejrzą stronę w swoim języku. Kolejną rzeczą wartą uwagi jest ogrom informacji, które należy umieścić na stronie w różnych sekcjach i tym samym równie ważna jest wydajność strony pod kątem obciążenia serwera, gdy stronę odwiedza jednocześnie wiele osób. W dobie daleko rozwiniętej technologii nie powinno zapominać się o prędkości strony – użytkownicy, wchodząc na stronę chcą szybko znaleźć na niej potrzebne informacje, dlatego kluczowa jest także szybkość ładowania się strony oraz odpowiednia ochrona danych użytkowników.

Dlaczego Drupal to odpowiedni wybór?

W przypadku stron szkolnictwa, Drupal posiada kilka szczególnie istotnych cech, które spełnią wymagania.

    • Bezpieczeństwo jest mocną stroną Drupala, o które dba specjalny zespół ekspertów z całego świata. Wszelkie dane, które użytkownik wykorzysta do logowania czy rekrutacji będą odpowiednio zabezpieczone.
    • Wydajność CMS Drupal sprawia, że strona poradzi sobie z dużym ruchem
      i zapewni odpowiedni komfort użytkownika strony, co jest kluczowe zwłaszcza podczas podawania planów semestralnych, rekrutacji czy zapisów na zajęcia. Duże ilości danych i liczne podstrony nie są przeszkodą podczas korzystania z witryny, Drupal będzie ładować je odpowiednio szybko, nawet gdy strona odwiedzana będzie przez wielu odwiedzających jednocześnie.
    • Drupal to system wielojęzyczny, który wyposażony jest w moduły umożliwiające tłumaczenie treści, dzięki czemu obcokrajowcy mogą korzystać ze strony bez obaw o zrozumienie zawartości.

Popularne strony na Drupalu

Wiele popularnych uczelni na całym świecie postanowiło wykorzystać potencjał Drupala i to właśnie ten CMS wdrożony został na ich stronach. Najbardziej popularnym przykładem jest Harvard University oraz Yale University. W Polsce z Drupala korzysta Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Gdański oraz Politechnika Poznańska.

Drupal to system, dzięki któremu można zbudować funkcjonalną stronę internetową, spełniającą wszelkie oczekiwania. Nic dziwnego, że wśród 100 najlepszych szkół wyższych na świecie aż 71% z nich wybiera Drupala.

Dodaj komentarz